Kayseri Ceza Avukatı - Avukat Utku Arslan

Ceza Hukuku

kayseri ceza avukatı, develi ceza avukatı, yahyalı ceza avukatı

 

Ceza hukuku; kamu hukukunun bölümleri arasında bulunmaktadır. Ceza hukukunun genel ve özel olmak üzere ikiye ayrılması mümkündür. Genel ceza hukuku; tüm suçları kapsamaktadır. Geçerliliğini her yerde koruyan ilkeler bütünü olarak bilinmektedir. Genel ceza hukuku; suç kavramlarına farklı bir bakış açısı getirmektedir. Söz konusu suçları hem maddi hem de manevi olarak ele almaktadır. Özel ceza hukuku; herhangi bir ülkede belirlenmiş olan kanunlar doğrultusunda hangi eylemlerin suç olup olmadığına karar vermektedir. Suç kapsamında değerlendirilen eylemlerin ve çalışmaların nelerle sınırlandırıldığını ve söz konusu suçların hangi cezalarla cezalandırılması gerektiğini özel ceza hukuku belirlemektedir. 

Ceza hukukunun birtakım temel ilkeleri bulunmaktadır. Bu ilkeler arasında insanilik ilkesi, kanunilik ilkesi, benzetme yasağı ve aleyhte yasanın geriye dönük etkili olmaması yer almaktadır. Kanun önünde eşitlik ile kanunsuz suç ve cezanın olmayacağı ilkelerinden yola çıkarak ceza hukuku hakkında fikir edinebiliriz. 

 

Kayseri Ceza Avukatı

 

Ceza hukuku hizmeti almak istiyorsanız Arslan Hukuk Bürosu olarak sizlere hizmet vermekten büyük bir gurur duyacağımızı belirtmek isteriz. Kayseri ceza avukatı olarak ceza hukuku alanında müvekkillerimize profesyonel, başarılı ve kaliteli avukatlık ile danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Arslan Hukuk Bürosu olarak faaliyet alanlarımız arasında ceza alanındaki birçok uyuşmazlık bulunmaktadır. - Asliye ceza mahkemelerinin görevli bulunduğu ceza davaları

- Ağır ceza mahkemelerinin görevli bulunduğu ceza davaları

- Bilişim suçlarını kapsayan ceza davaları 

- Tutuklanma sürecine dair itirazlar

- İstinaf ve temyiz başvuruları

- İnfaz hukukundan ve cezaevi uygulamalarından kaynaklı olan problemlere dair başvurular

- Arama, gözaltı, yakalama, el koyma gibi koruma önlemlerine itiraz

- Soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde şüpheli veya sanık koruyuculuğu

- Herhangi bir ceza davasında mağdur ya da şikayetçi vekilliğiTüm bunların yanı sıra, cezai yaptırım riskinin söz konusu olduğu bütün iş ve işlemlere dair avukatlık ve danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

 Kayseri ve çevre iller ile Develi ve Yahyalı ilçelerinde ceza avukatı hukuki danışmanlık, avukatlık ve arabuluculuk hizmeti vermekteyiz.

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin