Av. Arb. Utku ARSLAN
·
0 545 685 59 39
·
av.utkuarslan@gmail.com
Bize Ulaşın

İcra ve İflas Hukuku

kayseri icra avukatı

İcra hukuku hakkında bilgi vermeden önce icra ve iflas kavramlarının birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekir. İflas, icrayla kıyaslandığında çok daha ağır sonuçları olan bir durumdur. İflas eden kişinin tüm mal varlığına el konulması söz konusudur. Ancak, icrada ise kişinin borcu kadarlık kısma karşılık gelen mal varlığına el konulması mümkündür. İcraya dair her türlü düzenlemeyi barındıran hukuk dalına icra hukuku adı verilmektedir.

İcra hukuku alanında bir icra avukatından hukuki destek almanızda fayda vardır.

İcra hukukunda alacak, alacaklı ve borçlu kavramları büyük önem taşımaktadır. Cebri icra; devletin zor kullanma gücünü tanımlamaktadır. İcra hukuku; borçlarını ödeyemeyen, sorumluluklarını yerine getiremeyen kişilere karşı alacaklı kişinin alacaklarını devlet yardımıyla nasıl alacağını düzenleyen hükümler barındırmaktadır.

Kayseri İcra Avukatı

Arslan Hukuk Bürosu; icra hukuku alanında alacağın tahsili ve icra daire ve mahkemelerindeki uyuşmazlıkların çözülmesinde müvekkillerine destek olmaktadır. Kayseri icra avukatı olarak verdiğimiz hizmetlerden bahsetmek gerekirse;

– Borç tahsilatının en hızlı şekilde gerçekleştirilmesine çalışılmaktadır. Bu bağlamda, borçlularla sürekli olarak iletişim kurulmaktadır. Borcun pratik ve hızlı bir şekilde alacaklılara ulaştırılması hedeflenmektedir. Borçlularla iletişim noktasında sıkıntı yaşandığı takdirde birtakım bilişim programlarının kullanımına geçilmektedir.

– Hacizli mallar, kredi sözleşmesi takibi, ipotek satışı, rehnin paraya çevrilmesi gibi konularda olabildiğince hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir.

– İcra mahkemelerindeki davalar ile alakalı olarak itirazın kaldırılması, itirazın iptali davası, istirdat davası, borçtan kurtulma davası ve tasarrufun iptali davası gibi konularda hizmet verilmektedir.

– İtirazın iptali davası ve itirazın kaldırılması yolu; icra hukuku hizmeti içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Alacak hakkından kaynaklı olarak açılan icra takibinde borçlunun kanuni süreler içerisinde borca itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Böyle bir durumda, icra takibi durmaktadır. Alacaklı kişi, icra takibinin durdurulmasının ardından söz konusu alacağın icra takibinin sonuçlandırılması adına itirazın iptaline yönelik dava açma ve itirazın kaldırılması yoluna başvurma haklarına sahip olmaktadır. Bu konuda, icra hukukunda deneyimli bir avukatın desteğine ihtiyaç vardır.

– İstirdat davası; mal varlıklarında azalma meydana gelen kişilerin verdikleri şeyleri geri almasını sağlayan bir haktır. Bu davanın açılmasında deneyimli bir icra avukatından destek almak şarttır.

Kayseri ve çevre iller ile Develi ve Yahyalı ilçelerinde icra avukatı olarak hukuki danışmanlık, avukatlık ve arabuluculuk hizmeti vermekteyiz.

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ceza Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Ticaret Hukuku

Medeni Hukuk

İcra ve İflas Hukuku

Askeri Ceza ve İdare Davaları

Miras Hukuku

Tazminat Hukuku

Bilişim Hukuku

Vergi Hukuku

İdare Hukuku

Tüketici Hukuku

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize ulaşın: +90 545 685 59 39

av.utkuarslan@gmail.com
·  Pzt – Cum 09:00-17:00
error: Bu içerik koruma altındadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Bilgilendirme: Avukatımız tarafından hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda, yapılan görüşmeler Avukatlık Kanununun 164. maddesi gereği danışmanlık ücretine tabidir.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?