Av. Arb. Utku ARSLAN
·
0 545 685 59 39
·
av.utkuarslan@gmail.com
Bize Ulaşın

Medeni Hukuk

kayseri boşanma avukatı

Medeni hukuk; özel hukuk dallarının en geniş kapsamlısı olarak bilinmektedir. Medeni hukuk; esas olarak gerçek veya tüzel kişilerin toplumsal ilişkiler içerisindeki haklarını incelemektedir. Medeni hukukta çok geniş bir düzenleme alanı bulunmaktadır. Kişinin doğumuyla beraber kazandığı haklara ek olarak sonradan elde ettiği tüm haklara dair düzenlemeler yer almaktadır.

Medeni hukuk; Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu’na dayanmaktadır. Buna ek olarak, Medeni Kanunun dört ana kitaptan meydana geldiğini söylemek mümkündür. Aile hukuku, kişiler hukuku, miras hukuku ve eşya hukuku başlıkları altında Medeni hukuku sınıflandırmak söz konusu olmaktadır. Buna ek olarak, Medeni Kanun; kişileri gerçek ve tüzel kişiler olarak ikiye ayırmıştır.

Kayseri Boşanma Avukatı

Arslan Hukuk Bürosu olarak Medeni hukuk alanında müvekkillerimize eşsiz bir hizmet sunuyoruz. Bilhassa Medeni hukuka dair davalara odaklanmış, gereken eğitime ve deneyime sahip olan avukat kadromuz sayesinde yaşadığınız tüm uyuşmazlıkların lehinize çözümlenmesi adına gereken gayreti fazlasıyla gösteriyoruz.

Medeni hukuk davalarının çok geniş kapsamlı olduğunu belirtmek gerekir. Mahkemelerin gündemini oluşturan davalarında başında Medeni hukuk davaları gelmektedir. Arslan Hukuk Bürosu olarak verdiğimiz Medeni hukuk hizmetleri arasında anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davası, boşanma sürecinde maddi veya manevi tazminat davası, boşanmadan kaynaklı olarak ortaya çıkan velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat davası, boşanmada mal paylaşımı, mal paylaşımına dair katkı payı ve katılma davaları yer almaktadır. Sonuç olarak, boşanma sürecinizin en hızlı şekilde sonlandırılmasını istiyorsanız bizleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kayseri Boşanma Avukatı olarak ailenin korunmasına yönelik davalar, nafaka, velayet ve maddi manevi tazminat konularıyla ilgili avukatlık hizmeti vermekteyiz. Buna ek olarak, soybağının kurulması davalarında hizmet vermekteyiz. Tanıma davaları, babalık davaları, nesebin reddi gibi davalarda en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Tüm bunların dışında, hukuki danışmanlık ve dilekçe yazımı gibi konularda hizmet almak isteyenler tarafından tercih edilmeyi bekliyoruz.

Arslan Hukuk Bürosu; Medeni hukuk kaynaklı uyuşmazlıklarda en kaliteli avukatlık hizmetini verebilmek ve müvekkil haklarını korumak adına faaliyet göstermektedir. Medeni hukuka dair her türlü iş ve dava kapsamında bizlere başvurabilirsiniz.

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ceza Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Ticaret Hukuku

Medeni Hukuk

İcra ve İflas Hukuku

Askeri Ceza ve İdare Davaları

Miras Hukuku

Tazminat Hukuku

Bilişim Hukuku

Vergi Hukuku

İdare Hukuku

Tüketici Hukuku

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize ulaşın: +90 545 685 59 39

av.utkuarslan@gmail.com
·  Pzt – Cum 09:00-17:00
error: Bu içerik koruma altındadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Bilgilendirme: Avukatımız tarafından hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda, yapılan görüşmeler Avukatlık Kanununun 164. maddesi gereği danışmanlık ücretine tabidir.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?