Av. Arb. Utku ARSLAN
·
0 545 685 59 39
·
av.utkuarslan@gmail.com
Bize Ulaşın

Bilişim Hukuku

Bilişim hukuku; geçmişten beri süregelen bir hukuk dalı olmasına rağmen teknolojinin gelişmesine paralel olarak son yıllarda önemi artan bir hukuk dalı olarak dikkat çekmektedir. Kişisel bilgisayarlarda bulunan her türlü belgeden tutun da teknolojik aletlerin ve internetin içinde bulunduğu her detay için bilişim hukukunun devreye girmesi söz konusu olmaktadır. Teknoloji ve internetle alakalı olarak yaşanan her türlü yasa dışı olayda bilişim hukukunun gerekleri uygulanmaktadır.

Bilişim hukuku; adından da anlaşılacağı üzere bilişim suçlarını incelemektedir. En yaygın bilişim suçları arasında dolandırıcılık, çocukların istismar edildiği cinsel içerikli videolar, uyuşturucu madde satılması, internet üzerinden hakaret ve küfür edilmesi ile kişisel bilgilerin çalınması gelmektedir.

Kayseri Bilişim Avukatı

Arslan Hukuk Bürosu’nun bilişim hukuku alanında vermiş olduğu hizmetlerden bahsetmek gerekirse;

– Kişilerin yaşamış olduğu bilişim suçlarına müdahale edilmesi noktasında onlara gereken destek sağlanmaktadır.

– Bilgi ve bilişim teknolojileri alanlarında en güncel gelişmeler takip edilmektedir. Bu sayede, bu alanlara özgü spesifik hukuk çözümleri sunulmaktadır.

– İnternet içerik sağlayıcısı ve yer sağlayıcısına yönelik danışmanlık hizmeti verilmektedir.

– İnternet üzerinden mal ve hizmet satan şirketlere dair hukuki altyapı oluşturulmaktadır. Aynı şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

– Bilişim ve yazılım alanında meydana gelen ihlaller takip edilmektedir. Söz konusu ihlallerin sonuçlandırılmasında etkin rol oynanmaktadır.

– E-ticaret sektörüne dair hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir.

– İş süreçlerinin hukuki açıdan sorunsuz olarak yürütülmesi noktasında hukuki destek sağlanmaktadır. Bu bağlamda, sözleşme ve genel hukuk danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca, hukuki risk analizi yapılmaktadır. Marka ve telif hakları, bayii ilişkileri, alan adlarından kaynaklı olarak ortaya çıkan uyuşmazlıklar gibi konularda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

– İnternet yoluyla meydana gelen ihlaller takip edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

– Bilgisayar programları üzerindeki hak ihlalleri ve internette yapılan tüm telif hakları ihlalleriyle ilgilenilmektedir. Korsan bilgisayar yazılımları, izinsiz kopyalama, eser hakkına tecavüz edilmesi gibi olaylarda delil tespiti, hukuk ve ceza davalarına bakılmaktadır.

– Ayrıca, bilişim firmalarının teknik bilgi ve donanıma ihtiyaç duyduğu her noktada sözleşme ve danışmanlık ihtiyaçları karşılanmaktadır.

 

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ceza Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Ticaret Hukuku

Medeni Hukuk

İcra ve İflas Hukuku

Askeri Ceza ve İdare Davaları

Miras Hukuku

Tazminat Hukuku

Bilişim Hukuku

Vergi Hukuku

İdare Hukuku

Tüketici Hukuku

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize ulaşın: +90 545 685 59 39

av.utkuarslan@gmail.com
·  Pzt – Cum 09:00-17:00
error: Bu içerik koruma altındadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Bilgilendirme: Avukatımız tarafından hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda, yapılan görüşmeler Avukatlık Kanununun 164. maddesi gereği danışmanlık ücretine tabidir.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?