Av. Arb. Utku ARSLAN
·
0 545 685 59 39
·
av.utkuarslan@gmail.com
Bize Ulaşın

Vergi Hukuku

kayseri vergi avukati

Her devlet; vatandaşlarına kamu hizmeti sağlamakla yükümlüdür. Ancak, devletin söz konusu kamu hizmetlerini sağlarken maddi kaynaklara ihtiyaç duyması söz konusudur. Bu maddi kaynakların para veya mallar olması gerekmektedir. Bu noktada, mali hukuk kavramı devreye girmektedir. Mali hukuk; devletin söz konusu maddi kaynakları nasıl elde edeceği konusunda birtakım düzenlemeler içermektedir. Vergi hukuku ve bütçe hukuku; mali hukukun alt başlıkları arasında bulunmaktadır.

Vergi, bir miktar paranın kişilerin malvarlığından devletin malvarlığına geçmesi olmakla beraber, özünde devletle mükellef arasında kanundan doğan bir borç-alacak ilişkisini içerir. Vergi hukuku bu ilişkinin hukuksal açıdan düzenlenmesini konu alır. Bu çerçevede vergi hukuku, vergi, ödevinin niteliğine, vergi borcunun doğmasına ve sona ermesine, vergi ödevlerine aykırılığın sonuçlarına bu alandaki uyuşmazlıkların çözümlenmesine ilişkin kuralları inceleyen bilim dalıdır.

Vergi Hukuku Hizmeti

Arslan Hukuk Bürosu olarak birçok müvekkilimize gerek  vergi danışmanlığı hizmeti vermekte gerekse vergi mahkemelerinde müvekkil firmaların haklarını  başarı bir şekilde korumaktadır. Vergi hukuku alanında , konusunda uzman yeminli mali müşavirimizden almış olduğumuz destek ile vergi kabahatleri ve vergi suçları alanında her türlü uyuşmazlık ve sorunlarınız tarafımızca en kısa sürede, doğru bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.

Arslan Hukuk Bürosu olarak verdiğimiz vergi danışmanlık hizmetleri genellikle; vergi ihtilafları konusunda mükelleflerin bilgilendirilmesi, vergiye dair güncel gelişmelerin takip edilmesi, yatırım veya ticari işlemler yaparken oluşabilecek vergisel risklerin değerlendirilmesi, başvuru evraklarının hazırlanması ve sonuçlarının değerlendirilmesi yer almaktadır.

Arslan Hukuk Bürosu, vergi hukuku alanında vergi kabahatlerinden;

– Vergi Ziyaı  Kabahatleri; Hesap ve Muhasebe Hileleri Yapmak, Gerçekte Olmayan Kişiler adına Hesaplar Açmak, Çift Defter Kullanmak, Defter, Kayıt ve Belgeleri Tahrif Etmek, Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge Düzenleme veya Kullanmak, Defter Kayıt ve Belgeleri Yok Etmek, Defter Sayfalarını Yok Etmek, Sahte Belge Düzenlenmek veya Kullanmak, Anlaşmasız Matbaalarca Basılan Defterleri Kullanmak.

– Usulsüzlük Kabahatleri; Beyannamelerin Süresinde Verilmemesi, Defterlerin tutulmaması, Kayıt ve Belgelerin Noksanlığı, Defterlerde Kayıt Nizamına Uyulmaması, İşe Başlamanın Zamanında Bildirilmemesi, Defter Tasdiklerinin süresinde Yaptırılmaması, Diğer Ücretlerin Zamanında Tarh Ettirilmemesi, Bildirimlerin Zamanında Yapılmaması, Vergi Karnesinin İbraz Edilmemesi, Beyanname, Bildirim ve Belgelerin Şekil ve İçeriğe Uymaması, Bazı Belgelerin İbraz Edilmemesi gibi kabahatlerden kaynaklı idari yaptırımlara karşı gerekli hukuki ve idari süreci titizlikle takip edilir.

Arslan Hukuk Bürosu vergi suçlarından;

– Kaçakçılık

– Vergi Mahremiyetini İhlal

– Mükelleflerin Özel İşlerini Yapma

– Haysiyet ve Şerefe Tecavüz

– Ekim Sayım Beyanlarını Denetlememe Suçlarına yönelik hukuki ihtilafları titizlikle çözüme kavuşturur.

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ceza Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Ticaret Hukuku

Medeni Hukuk

İcra ve İflas Hukuku

Askeri Ceza ve İdare Davaları

Miras Hukuku

Tazminat Hukuku

Bilişim Hukuku

Vergi Hukuku

İdare Hukuku

Tüketici Hukuku

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize ulaşın: +90 545 685 59 39

av.utkuarslan@gmail.com
·  Pzt – Cum 09:00-17:00
error: Bu içerik koruma altındadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Bilgilendirme: Avukatımız tarafından hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda, yapılan görüşmeler Avukatlık Kanununun 164. maddesi gereği danışmanlık ücretine tabidir.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?