Tazminat Hukuku - Kayseri Tazminat Avukatı

Tazminat Hukuku

kayseri tazminat avukatı

Tazminat hukuku; haksız eylemlerden veya farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkan tazminat anlaşmazlıklarını ele almaktadır. Maddi ve manevi tazminat davası olarak söz konusu tazminat davalarının sınıflandırılması mümkün olmaktadır. 

Maddi tazminat davası; ölümden dolayı maddi destekten yoksun kalma ve işgücü kaybı gibi bedensel zararlardan kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, mal varlığının zarar görmesinden dolayı da maddi tazminat davalarının açılması mümkündür. Manevi tazminat davası ise haksız olduğuna karar verilen bir eylem veya işlemden dolayı kişinin ruhsal bütünlüğünün bozulması ve manevi acılar yaşaması sebebiyle açılmaktadır. Bunun dışında da birçok sebepten dolayı maddi ve manevi tazminat davalarının açılması söz konusu olmaktadır. 

Kayseri Tazminat Avukatı

Arslan Hukuk Bürosu olarak yıllardan bu yana verdiğimiz hizmetler arasında tazminat hukuku hizmeti de yer almaktadır. Tazminat hukukunun uygulandığı davalara tazminat davaları adı verilmektedir. Söz konusu davalarla ilgilenen kişilere ise tazminat avukatı denilmektedir. Tazminat avukatı; birçok sebepten kaynaklanan hukuki uyuşmazlıkların çözülmesinde görev yapmaktadır. 

Kayseri Tazminat Avukatı olarak haksız fiil veya işlemlerden kaynaklı olarak maddi veya manevi tazminat davası açmak istediğinizde size hukuki destek sağlayabiliriz. Buna ek olarak, söz konusu davaların açılması sürecinden başlayarak takip edilmesi ve sonlandırılmasına kadar birçok durumda hukuk büromuz sizlere gereken desteği fazlasıyla vermektedir. 

Arslan Hukuk Bürosu; maddi ve manevi tazminat davalarının özelliklerine uygun olarak hizmet vermektedir. Tazminat davalarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Meslek hastalıklarından kaynaklı, doktor hatasından kaynaklı, haksız tutuklama veya gözaltıdan kaynaklı, iş kazasından kaynaklı, noterlerin hukuki sorumluluğundan kaynaklı, trafik kazasından kaynaklı, mobbingden kaynaklı, boşanmadan kaynaklı, fazla çalışmadan kaynaklı, destekten yoksun kalmaktan kaynaklı olmak üzere maddi ve manevi tazminat davalarının açılması söz konusu olmaktadır. 

Kıdem tazminatı başta olmak üzere yaralı ailesinin manevi tazminat talep etme hakkı, kalp krizinin iş kazası olarak sayılıp sayılmayacağı gibi konularda avukatlık ve danışmanlık hizmeti almak isteyenlerin tercihi Arslan Hukuk Bürosu olmalıdır. 


Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin