Av. Arb. Utku ARSLAN
·
0 545 685 59 39
·
av.utkuarslan@gmail.com
Bize Ulaşın

Tüketici Hukuku

2904828257

Tüketici hukuku; adından da anlaşılacağı üzere tüketicinin sahip olduğu hakların korunmasına yöneliktir. Bilhassa son yıllarda tüketicilerin bilinçlenmesinin ardından tüketici hukukuna gösterilen ilgi artmaktadır. Tüketicinin sağlığının, güvenliğinin ve ekonomik çıkarlarının gözetilmesinden tüketici hukuku sorumlu olmaktadır.

Tüketici hukuku; diğer hukuk dallarına kıyasla gelişmekte olan bir hukuk dalıdır. Tüketici hukukunun enine boyuna incelenmesi ve her koşulda tüketici haklarının gözetilmesi gerekmektedir. Tüketici hukuku kanunu; tüketici hukukunun temeli olarak bilinmektedir. Bu bağlamda, tüketicilerin yaşamış olduğu uyuşmazlık ve anlaşmazlık çeşitlerinde her zaman tüketici hukuku kanununa bağlı kalınmalıdır. Tüketici hukukunun en büyük özellikleri arasında tüketicinin haklarını korumaya yönelik olan eylemlerin özendirilmesi gelmektedir. Tüketici hukuku ve tüketici hakları; her zaman birbiriyle ilişkili olmak zorundadır.

Kayseri Tüketici Avukatı

Tüketici hukuku; ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlayan bir hukuk dalı olduğu için bu dalda uzmanlaşmış nitelikli avukat sayısı azdır. Ancak, Arslan Hukuk Bürosu ile çalışmayı tercih ettiğiniz takdirde kaliteli ve verimli tüketici hukuku hizmeti almaya hak kazanırsınız. Tüketici hukuku alanında uzmanlaşmış avukat kadromuz tüketici haklarının korunması noktasında size önemli bir yol gösterici olacaktır.

Kayseri Tüketici Avukatı olarak tüketici mahkemelerinde görülen her türlü davanın ilgi alanımızda olduğunu söylememiz gerekir. Bunun yanı sıra, tüketici hakları üzerine danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca, satın aldığınız malların ayıplı olması halinde zarar tazmini yapmak adına hukuk büromuzdan hizmet alabilirsiniz.

Arslan Hukuk Bürosu; tüketiciyi ilgilendiren her çeşit hukuki konuda danışmanlık ve dava hizmeti vermektedir. Tüketici hukukunda meydana gelen uyuşmazlıklar ve anlaşmazlıklar konusunda yeterli deneyim ve bilgiye sahip olmakla övünüyoruz.

Tüketici hukuku kapsamında vermiş olduğumuz tüm hizmetlerde Tüketicinin Korunması Kanunu esas alınmaktadır. Bilhassa tüketicinin hangi durumlarda tazminat hakkına sahip olduğu konusunda gerekli danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Tüketicinin satın almış olduğu mal ve hizmet gösterilen örneğe uygun değilse bu tip durumlarda tüketiciye tazminat hakkı doğmaktadır.

Arslan Hukuk Bürosu; tüketicinin mal veya hizmet satın alma sürecinde oluşturmuş olduğu tüketici kredi sözleşmesinden dolayı bankalarla yaşanan uyuşmazlıkların çözülmesinde de görev almaktadır. Kredi kartı işlem ücretlerinin takibi ve satış sözleşmeleri; ilgi alanlarımız arasındadır.

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ceza Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Ticaret Hukuku

Medeni Hukuk

İcra ve İflas Hukuku

Askeri Ceza ve İdare Davaları

Miras Hukuku

Tazminat Hukuku

Bilişim Hukuku

Vergi Hukuku

İdare Hukuku

Tüketici Hukuku

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize ulaşın: +90 545 685 59 39

av.utkuarslan@gmail.com
·  Pzt – Cum 09:00-17:00
error: Bu içerik koruma altındadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Bilgilendirme: Avukatımız tarafından hukuki danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda, yapılan görüşmeler Avukatlık Kanununun 164. maddesi gereği danışmanlık ücretine tabidir.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?